niedziela, 5 stycznia 2014

Myślec-Zagórze.

Wioska w której mieszkam od trzech lat.
Graniczy z miastami Stary Sącz i Nowy Sącz.
W 1280r wieś Myślec otrzymał od św.Kingi Maciej z Myślca(Węgier) który był pierwszym sołtysem naszej wioski.
Przez naszą miejscowość biegną obecnie dwa szlaki rowerowe zielony i czerwony.
Staramy się aby przez nasze Zagórze biegł czerwony szlak -dla pieszych wędrówek bo widoki mamy fantastyczne i naprawdę warto tu przyjechać i zobaczyć.Jest także jodłowy las w którym trzeba się zatrzymać odpocząć i oddychać żywicznym powietrzem które ma niezwykłe właściwości zdrowotne.Jest też szumiący potok który potrafi podczas ulewnych deszczy zamienić się w rwącą rzekę. Najwyższy punkt widokowy w naszej miejscowości to 456mnpm.

Widoki z Zagórza na Pasmo Radziejowej,Pieniny,Stary Sącz,Wysokie i wiele innych miejscowości.Skończyłam odnawianie sekretarzyka z białego na naturalny kolor.W niektórych miejscach biała farba mocno wsiąkła w drewno ale udało się:)Serweta w tulipany na okrągły stół,zrobiona nie jest to może arcydzieło ale jest wykonana przeze mnie i cieszy mnie podwójnie.Wymieniliśmy meble w salonie aby były w stylu sielskim,wiejskim i w moim ulubionym jasnym drewnie sosnowym.Jak myślicie mogą być?


A na obiad knedle ze śliwkami i brukselka z mielonymi.

A tak mamy świątecznie oświetlony ogród.

Miłej niedzieli.2 komentarze:

  1. piękne i rozlegle widoki . lasy, góry i szlaki chyba niezbyt trudne jak dla takiego mieszczucha jak ja. muszę odwiedzić sądecczyznę i nacieszyć oczy. super wszystko pokazane. gratuluje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapraszam ,Zagórze czeka ze swoimi widokami,lasem i szlakami.

      Usuń