czwartek, 6 marca 2014

Ogród marzeń i jego nowy mieszkaniec.W wielu postach pisałam że w moim ogrodzie oprócz odwiedzających go leśnych ptaków i niewielkich płazów są też stali mieszkańcy.
Mam trzy koty,dwa psy,parkę pawi i kury.Kury zielono i żółto nóżki a także kury kochiny miniaturki.Kochiny to takie radosne,wesołe kury i zawsze trzymają się razem w swojej grupie.Ja mam dwie białe kurki a kogucik był szary.Był, bo pewnego dnia gdy ja pracowałam w ogrodzie biegał za mną i gdy poszłam do domu na chwilkę żeby napić się kawy-wracam a kogucik zdechł.Na pewno nie był chory bo ja bardzo uważnie obserwuję swoje zwierzęta i jak widzę że coś z nimi nie tak to zaraz jadę do naszego ulubionego weterynarza w Starym Sączu na Węgierskiej.
Zastanawiałam się jak była przyczyna że zdechł i przypomniałam sobie że w Rosarium pod włókniną grasowały krety i myszy robiły norki i kopce.więc kiedyś ja wsypałam tam kilka ziaren trutki.Kury grzebiąc pewnie ją wygrzebały i kogut się zatruł.Teraz kupiłam drugiego jest kolorowy i po dwóch dniach zechciał spacerować po ogrodzie.

W szklarence która jest widoczna na zdjęciu wysiałam koper,sałatę,rzodkiewkę i nasiona kwiatów które wymagają wcześniejszego siania.


A na zdjęciu z pawicą pierwszy kogutek.Był bardzo troskliwy dla swoich kur.

4 komentarze:

 1. Wśród zwierząt jak widzę duże poruszenie,też czują wiosnę. Nowy kogut piękny jak dostojnie kroczy. Pozdrawiam wiosennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwierzaki wiosnę poczuły szkoda że pogoda u mnie pochmurna i mokro.

   Usuń
 2. Piękny i zaiste zaczarowany ogród. Zgadzam się, że dopełnieniem każdego zielonego zakątka są jego mieszkańcy. U nas rozrabiają dwa psy i kot, mieszka kilka ropuch, które mają zbiorowe imię Zuzia. Niestety, nie mam swoich ptaków, bo chyba za mała powierzchnia, chociaż swego czasu zastanawiałam się nad wolierą, to uznałam to za zbytnie ograniczenie wolności zwierząt...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj na Aleksandro w moim ogrodzie.Nie wyobrażam sobie ogrodu bez zwierzaków,choć jest dużo sprzątania i poprawiania tego co zniszczą.Podobnie jak Ty uważam że woliera jest ograniczeniem wolności chyba że się ma takie możliwości aby wybudować naprawdę dużą wolierę.

   Usuń