wtorek, 28 kwietnia 2015

Działka moich rodziców nad Jeziorem Rożnowskim.

Jezioro Rożnowskie oddalone od Nowego Sącza zaledwie 15 km.
Jezioro Rożnowskie jest zbiornikiem sztucznym utworzonym na rzece Dunajec z zaporą w Rożnowie.
Miejscowości wokół jeziora mają charakter letniskowy,jest bardzo dużo letnich domków które zapełniają się turystami.
Miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych z pięknymi krajobrazami rozpościerającymi się wokół jeziora z łąkami pełnymi kwiatów i wonnych ziół.
Miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców Nowego Sącza i turystów.
Działka rodziców usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu z widokiem na jezioro.Początkowo miała charakter głównie użytkowy i rekreacyjny.Teraz trochę się zmienia powoli staje się wypoczynkowym ogrodem.Latem w zachwyt wprawiają ogromne krzewy hortensji które wręcz obsypane są kwiatami pewnie służy im ziemia z pobliskiego lasu. Chciałabym aby moje hortensje też takie były.
Gdy syn był mały każdą wiosnę zaczynaliśmy od sprzątania plaży,wywożenia butelek,puszek i innych śmieci.Wystarczyło kilka dni i miejsce znowu trzeba było porządkować po wędkarzach którzy po sobie zostawiali bałagan.Później  gminy zabezpieczały teren nad brzegiem jeziora ogromnymi kamieniami aby ziemia się nie obsuwała.Plaża zrobiła się znacznie mniejsza a w kamieniach węże zrobiły sobie gniazda.
I kiedyś podczas wieczornego spaceru gdy szłam brzegiem jeziora i zobaczyłam jak węże otwierają pyski tak się wystraszyłam że od wielu lat nie schodzę nad brzeg.


Rufik-strażnik tego miejsca:)

A drewniany mostek prowadzi przez las do .....właśnie gdzie?
Ta miejscowość oprócz dostępności do jeziora i pięknych widoków nie miała atrakcji ani też nic szczególnie ciekawego.
W tym miejscu stał dom otoczony zadbanym ogrodem i sadem,gdyby ktoś wtedy powiedział mi że stanie tu luksusowy hotel nie uwierzyłabym.
A teraz stoi tu elegancki,ekskluzywny pięciogwiazdkowy Hotel Heron.
Wygląda jak pałac, nad nim góruje las a poniżej rozpościera się jezioro.Hotel ma baseny,własną marinę i promenadę i już stał się atrakcją.Przejeżdżające samochody zatrzymują się,ludzie spacerują robią zdjęcia.My także z całą rodziną wybraliśmy się na spacer żeby zobaczyć otoczenie hotelu.


4 komentarze:

  1. Piękny krajobraz , a ekskluzywne hotele wypierają romantyczne widoki- życie pozdrawiam Dusia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten nie wypiera idealnie pasuje do tego miejsca żeby turysta przyjechał muszą być atrakcje,same widoki nie wystarczą.Właściciel wykorzystuje przyrodę ale jej nie niszczy pokazuje jej piękno.I nie inwestuje swoich pieniędzy za granicą tylko tutaj na miejscu ludzie znajdą pracę.

      Usuń