czwartek, 25 czerwca 2015

Wuppertal/Niemcy/-w obiektywie męża .Wuppertal-
miasto które powstało z połączenia siedmiu miasteczek.
Miasto słynie z Ogrodu Botanicznego,parków i unikalnej działającej najdłuższej na świecie linii kolei podwieszanej.Kolej podwieszana cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców którzy nie stoją w korkach samochodowych,  mogą szybko i bezpiecznie przemieszczać się po mieście a także turystów.
Mąż zwiedzał Wuppertal w połowie kwietnia i miasto jak większość miast niemieckich bardzo mu się podobało.
Niemcy to kraj wysoko rozwinięty z nowoczesną technologią ,dbałością o każdy element to wszystko widać  niemal na każdym kroku.Świetne drogi,zadbane budynki,czyste i estetyczne parki.I kultura ludzi na wysokim poziomie pomimo dużego napływu różnych narodowości.
Szczerze tego zazdroszczę  a nam wciąż daleko....
Ogród Botaniczny mąż określił jako spacerowo -wypoczynkowy, a to dlatego że wszystkie rośliny które tam rosną mamy we własnym ogrodzie i są one mężowi znane.
Uwagę męża zwróciły tabliczki z nazwami roślin które były tak wykonane że każdy odczyta je bez trudu.Były  miejsca w których była tabliczka przy tabliczce,to posadzone rośliny od najwcześniej kwitnących do tych najpóźniej pokazujących swoją urodę.


Wieża widokowa w Ogrodzie Botanicznym.

Widoki z wieży na Wuppertal i na Ogród Botaniczny.

Kolej podwieszana.Mąż korzystał z przejażdżki koleją i potwierdza że wrażenia są niezapomniane gdy ona sobie mknie nad skrzyżowaniami,nad stojącymi samochodami i nad rzeką Wupper.

2 komentarze:

  1. Fakt , Niemcy to są Niemcy nic dodać nic ująć , byłam kilka razy ale na północy Hanower, Hamburg , ale najbardziej urzekły mnie ogródki, kwiaty, kwiaty i kwiaty pozdrawiam Dusia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mąż także był w tych miastach i dokładnie to samo powiedział ogrody i ogródki są tam piękne.Są też udostępniane dla zwiedzających.

      Usuń