wtorek, 1 września 2015

Karlovy Vary-gorące źródła.

Opowieść o Karlovych Varach podzieliłam na kilka postów,ponieważ nie sposób wszystkie atrakcje opisać w jednym poście i pokazać wszystkie zdjęcia, a zrobiłam ich ponad 500.
Z Wami podzielę się tymi najciekawszymi zdjęciami moim zdaniem i miejscami które zasługują na szczególną uwagę.
Myślę że będą to przydatne informacje dla tych którzy chcieliby odwiedzić to urokliwe uzdrowisko.
W Karlovych Varach jest pięć kolonad (kolumnady-odpowiedniki pijalni wód).
Kolumnada Sadova i Trzni zostały wybudowane w stylu szwajcarskim,Sadova wykonana z żeliwnej konstrukcji, a Trzni ma konstrukcje drewnianą.
Pod każdą kolumnadą skryte są  źródła wody mineralnej o temperaturze wody od 14 stopni do 73 stopni,nam w gorący dzień najlepiej smakowała woda ze źródła o temperaturze 14 stopni.
Karlove Vary tryskają 79 źródłami z których 16 udostępniono dla kuracjuszy i turystów, każde źródło ma nazwę.
Największą kolumnadą jest kolumnada Młynska wykonana z marmuru na górnym rozległym tarasie znajduje się wystawa poświęcona historii budowy Karlovych Varów i późniejsze dzieje miasta do obecnych czasów.Z górnego tarasu prowadzą ścieżki spacerowe na miasto.
Najciekawszą kolumnadą jest- Vridelni,znajdująca się obok kościoła św.Marii Magdaleny kryjąca słynny gejzer o temperaturze wody 72 stopnie, który z głębokości prawie 3 tysiące metrów wyrzuca co minutę na wysokość 12-15 metrów  blisko 2 tysiące litrów wody.
Sadova kolumnada.

Młynska kolumnada.

Widok z górnego tarasu na Karlovy Vary.

Trzni kolumnada.
Vridelni kolumnada.
Gejzer o temperaturze 72 stopnie.2 komentarze:

  1. Bardzo przydatne informacje (ależ Wam zazdroszczę tego wyjazdu ;). Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję,Beato nie zazdrościć a wyjechać bo uzdrowisko jest fantastyczne i wbrew okazałym hotelom nie jest drogie,no chyba że ktoś wybierze z gwiazdkami:) O pensjonacie w którym mieliśmy wynajęty pokój też napiszę bo wart parę słów wspomnienia.

    OdpowiedzUsuń