sobota, 3 października 2015

Konstanz(Konstancja)-nad Jeziorem Bodeńskim.

Konstanz (Konstancja) miasto nad Jeziorem Bodeńskim położone na granicy Niemiec i Szwajcarii.
Konstancja to miasto urokliwych  budynków, namalowanych wzorów kwiatowych na ścianach, czasem  różnych postaci,małych okien z okiennicami, i ozdobnych wykuszy.
Po ulicach spaceruje się przechodząc przez tajemnicze bramy miejskie które wprowadzają nas w romantyczne wąskie uliczki  z maleńkim ogródkami mieszczącymi się zaledwie w kilku donicach kwiatowych.Konstancja jako jedyne miasto poza Watykanem posiada budynek konklawe miejsce wyboru papieża Marcina V.
Do Konstancji przyjechaliśmy wieczorem, zanim rozpakowaliśmy bagaże i trochę odpoczęliśmy po  całodziennym spacerze po wyspie Mainau zrobiło się szaro. Pomimo tej szarości i zmęczenia które dawało nam się we znaki nie zrezygnowaliśmy z wieczornego spaceru po mieście.
Z Konstancji wypływają statki wycieczkowe i promy do wszystkich miejscowości położonych nad Jeziorem Bodeńskim w których głębokość pozwala na przycumowanie do brzegu.
Do jednej z największych atrakcji Jeziora Bodeńskiego należy trasa rowerowa ,która jest najpopularniejszym szlakiem rowerowym w Europie,obfitująca w liczne atrakcje z których my także korzystaliśmy.
Prowadzi ona przez wszystkie mniejsze i większe miejscowości położone nad brzegiem jeziora przez Niemcy,Austrię i Szwajcarię.Można nią jeździć w obu kierunkach.


Katedra NMP,niestety ze względu na późną porę była zamknięta.5 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym tam pojechać...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beato wszystko przed Tobą,zachęcam gorąco i to nie jest tak,że cudze chwalę swego nie znam.Swoje znam doskonale, też chwalę ale i cudze warto polecić:)

   Usuń
 2. Cześć! Planuję wyjazd nad Jezioro Bodeńskie w maju tego roku. Chcę pojechać do Pfahlbauten Museum i stąd (stacja Unteruhldingen)promem pasażerskim przepłynąć na Wyspę Mainau, potem wrócić. Znalazłem w necie info, że taki prom pływa, ale rozkładu już nie. Czy pamiętasz może jak często pływają te promy? A może masz rozkład jazdy? Przeczytałem też, że sa tzw. bilety "kombinowane" tj. ze zwiedzaniem domów na palach, przeprawą promową w obie strony i zwiedzaniem Mainau. Czy wiesz coś o tym? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam, Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Jacku,my podróżowaliśmy samochodem.Bilety kombinowane są i jeśli planujesz najpierw zacząć zwiedzanie od Pfahlbauten to w tym Muzeum są wszystkie informacje i rozkład jazdy promów też .Przejrzałam nasze ulotki ale rozkładu jazdy promów w nich nie ma.Ale znalazłam taka informację może Ci coś pomoże.
   https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pfahlbauten.com/infos/directions-how-to-find-us.html&prev=search
   W okresie od 1 kwietnia i 21 października (od Szwajcarii po 29 kwietnia) "Weißen Flotte" kursuje regularnie między Konstancja, Meersburg, Überlingen, Wyspa Mainau, Rorschach, Arbon, Romanshorn i Kreuzlingen. Od wszystkich innych miejscach, zwykle trzeba zmienić na inną łódź w Meersburg lub Wyspa Mainau, Harbor: Unteruhldingen.

   Poniżej znajdują się harmonogramy statków w formacie PDF:

   Niemcy: BSB Bodensee-Schiffsbetriebe
   Austria: Vorarlberg Linie Bodenseeschifffahrt
   Szwajcaria: Schweizerische Bodensee-Schiffahrtsgesellschaft

   Usuń
  2. Wielkie dzięki!!!! :)

   Usuń