niedziela, 18 października 2015

Unteruhldingen nad Jeziorem Bodeńskim i podróż w czasie w epoce kamienia i brązu.Unteruhldingen to kolejna miejscowość nad jeziorem którą zwiedzaliśmy i w niej dowiedzieliśmy się do czego służyły drewniane pale w wodach jeziora,których jak się okazało jest więcej.
Palafity na jeziorach i mokradłach w rejonie Alp to świadectwa dawnej kultury i zachowały się bardzo dobrze.Prawdziwe zabytki znajdują się pod powierzchnią wody.
Skansen Archeologiczny lub Muzeum Palafitów jest jednym z największych skansenów w Europie.Skansen podzielony jest na dwie części,muzeum w którym znajdują się przedmioty z epoki kamienia i brązu znalezione w wodach Jeziora Bodeńskiego i muzeum w którym zrekonstruowano 23 drewniane domy na palach czyli" domy szczudła".Pierwsze domy na palach powstały około 6000 lat temu.
W 1922 roku otwarto Pfahlbaumuseum wielokrotnie przekształcany i rozszerzany w swojej historii .
Teraz muzeum odwiedza w ciągu roku ponad 300 tysięcy turystów, a początki były skromne i muzeum odwiedzali głównie studenci w ramach praktyk.
W pierwszej części muzeum znajdują się głównie naczynia,przedmioty codziennego użytku,przedmioty używane do polowania i ozdoby znalezione w jeziorze a także pierwszy sprzęt do nurkowania.
W zrekonstruowanych domach na palach jest dom rybaka,garncarza,kamieniarza,rzeźbiarza,zielarki,kultu religijnego,dom dla zwierząt , domy mieszkalne i sala kinowa w której wyświetlane są filmy podwodnego świata domów na palach nie dostępnego dla nas.
Naprzeciw Unteruhldingen jest Wyspa Mainau.


Terrarium z gadami nie zwiedzaliśmy wybraliśmy Muzeum Palafitów.Muzeum Palafitów.
        3 komentarze:

  1. To musím vidět na vlastní oči:-))..díky a krásné fotky jako vždy:-)Míša

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest co podziwiać i zachwycać się urocze i ciekawe miejsca , tylko pozazdrościć takich widoków pozdrawiam Dusia

    OdpowiedzUsuń
  3. A pamiętacie jak stąd z przeprawami promowymi na Mainau i z powrotem?

    OdpowiedzUsuń