niedziela, 9 kwietnia 2017

Długoszówka w Łomnicy Zdroju.


Łomnica Zdrój niewielka turystyczna miejscowość otoczona pięknymi lasami z licznymi źródłami wody mineralnej, położona w gminie Piwniczna Zdrój.
Łomnica Zdrój słynie także z corocznego Festiwalu Pieroga Łomniczańskiego, na którym  zostają wyłonione najlepsze gospodynie przygotowujące najsmaczniejsze łomnicańskie pierogi,a każda z pań ma ich do zrobienia - dwieście sztuk.
Piękna i  słoneczna pogoda zachęciła nas do zwiedzenia Długoszówki,do której niełatwo jest trafić.
Jechaliśmy drogą główną, wiodącą przez Łomnicę Zdrój w górę potoku głośno szemrzącego.
Minęliśmy szkołę, potem kościół i w miejscu gdzie prowadzi niebieski szlak i zaczyna się zielony szlak,skręciliśmy w lewo i spacerkiem szliśmy zielonym szlakiem na Jarzębaki
Długoszówka to miejsce stworzone z pasji gospodarza domu.Do ogrodu na stoku dołączyły wykonane przez właściciela drewniane ozdoby.Jest tu drewniana pięciometrowa wieża Eiffla,wiatraki,pociąg Union Pacific,liczne grzyby i wiele innych.Nie do wszystkich miejsc udało nam się dojść,bo ogrodu pilnował uroczy psiak.
 Ponieważ Łomnica Zdrój leży tuż przy granicy ze Słowacją,postanowiliśmy skorzystać z okazji i kupić nasz ulubiony słowacki napój kofolę.Kofola to połączenie koli,anyżu,piernika i ziół.Dokładna receptura jest pilnie strzeżoną tajemnicą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz