niedziela, 6 maja 2012

Majowa wiosna.......

Niedzielny poranek-siedzę na tarasie przy kawie w swoim ogrodzie.Słońce wysyła ciepłe promienie z błękitnego nieba które całkowicie mnie rozleniwiają,Siedzę więc i spoglądam na góry,lasy,łąki pokryte świeżą  zielenią i nakrapiane żółtymi mniszkami.Patrzę na kwitnące wiśnie,grusze........Wiatr przywiewa ich słodkawy zapach,fantastyczna woń wiosny.A śpiew ptaków rozbrzmiewa z każdej strony,tak jakby jeden przed drugim chciał zaśpiewać najpiękniej.Pozwalam swoim myślom swobodnie płynąć z wiatrem,chociaż na chwilę nie myśleć o codzienności,upoić się wiosną.
Każda wiosna jest inna mimo że kwitną wciąż te same drzewa i kwiaty.Ale my jesteśmy z każdą wiosną starsi i patrzymy inaczej.I pomimo radości z budzacego się życia i energii to jednak troszeczkę jest żal.......
Ogród jest moim źródłem przyjemności,odpoczynku no i oczywiście pracy,pracy.Z wiosennych kwiatów najbardziej lubię szafirki które ślicznie kontrastują z pierwszą zielenią.

i wiosenne zdjęcia z ogrodu


Paw niemal całymi dniami tańczy i pokazuje swój ogon,tylko pawica jakaś niezachwycona urodą swojego partnera i całkowicie obojętna.
I rybki w stawie domagają się już karmienia.


A to nasza kotka Mimi
i jej adorator nie jedyny zresztą,oj będzie kotów!!!!!
Ze spaceru do pobliskiego lasu,lasu który uwielbiam .I trochę krajobrazów zza lasu:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz