niedziela, 14 lutego 2016

Walentynki w Ogrodzie Marzeń.


Dzień Świętego Walentego powszechnie znany jako Walentynki ,to szczególny  dzień w Ogrodzie Marzeń.
Po raz pierwszy zakwitł mi właśnie dzisiaj Jaśmin nagokwiatowy,malutkim, intensywnie żółtym i bardzo delikatnym kwiatuszkiem.
Ogród podarował mi wspaniały prezent,bo czy może być coś piękniejszego dla ogrodnika jak kwitnące rośliny odwdzięczające się za pracę cudownymi kwiatami.
Jaśmin nagokwiatowy w naszych ogrodach gości bardzo rzadko,a szkoda bo o tej porze roku oprócz kwitnących oczarów i ranników także i jaśminy  zdobią kwiatami.
Ja posadziłam jaśmin przy rynnie tuż przy tarasie, ponieważ potrzebuje podpory.
Rośnie sobie w kąciku między ścianą a schodami.W takim miejscu ma zapewnioną ochronę przed wiatrami ,zaś z przodu rabaty osłaniają go gęste liście jukki karolińskiej.
I dodatkową zaletą jest to, że mam go prawie pod nosem co pozwala mi cieszyć się jego zimowymi kwiatami.
Przebiśniegi lada moment będą miały kwiaty.


Przeprowadziłam próbę kiełkowania nasion zebranych latem w ogrodzie.Są tu nasiona lwiej paszczy,ślazówki,różne odmiany aksamitki i żeniszek.
Wszystkie nasiona wykiełkowały, choć korzonki żeniszka i lwiej paszczy trzeba oglądać pod szkłem powiększającym.Nasiona podczas dolewania wody się pomieszały, ale nie ma to dla mnie znaczenia liczą się korzenie.

4 komentarze:

 1. Ja już nie mogę się doczekać wiosny .Pozdrawiam serdecznie .

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny wpis. Widzę, że już Pani zapowiada wiosnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie.Oj tak, u mnie już wiosennie i wkrótce otwarcie ogrodu dla zwiedzających który jest czynny od 15 marca,ale jeśli utrzyma się taka pogoda to otwarty będzie wcześniej.

   Usuń