niedziela, 21 maja 2017

Maj w Ogrodzie Marzeń.


Nadszedł -maj,cudowny,najpiękniejszy miesiąc w roku.Uwielbiam maj z zapachem bzu ,wiosennych kwiatów,których do wazonu nie zrywam,wolę by ich zapach czarował i kusił mnie w ogrodzie.
Obfitość zieleni w różnych odcieniach, w połączeniu z kwitnącymi kwiatami tworzą ogród, nie tylko rozkoszny dla oka,jest ukojeniem dla duszy,łagodzi gniew i namiętności i daje przyjemność,która jest przedsmakiem raju.
Wraz z majowym pięknem ogrodu przybyło też i prac,kosiarki pracują na pełnych obrotach,a że ciągle jest mokro- to chwasty szaleją na potęgę.
Ptaki radośnie śpiewają swoje trele,szpaki zajęły wszystkie mieszkania,które dla nich przygotowaliśmy,także sikorki zadomowiły się w specjalnie przygotowanych otworach.
Siedemnastego maja późnym wieczorem w świetle zachodzącego słońca, nad Zagórze, przyleciały jaskółki.Martwiłam się,że w tym roku u nas ich nie będzie, w innych miejscowościach już je widziałam wcześniej.
Nad stawem z jaskółkami zrobiło się znacznie weselej szybują nad taflą wody,szczebiocą radośnie.
I czekam,kiedy wprowadzą się do budek ,które im przygotowaliśmy.Budki oglądają z wielką ciekawością,także weranda chyba im się spodobała,cały czas pod nią fruwają,urządzają jaskółcze zabawy,więc kto wie? Może zamieszkają.
W ogrodzie wszystko zostało odnowione i pomalowane,pracowaliśmy bardzo ciężko z wielkim zapałem i radością,bo ogród nam obojgu daje wiele radości.
Leśny Zakątek.
Lilak "Sensation"

Placyk przy Muzeum Kwiatów.


Qrna Chata.

Czosnek ozdobny.

Aleja Róż-gotowa,skończyłam malować pergole i teraz wszystko zależy od róż.Kalina koralowa.


Złotlin japoński.
Buk pospolity "Pendula"


Ostróżki.


Orlik.

Muzeum Kwiatów.


Azalia.

Lilak.

Gniazdo dla sowy uszatej.
Jajka tak dla żartu:)


Już powieszone.Powinno być na drzewie iglastym,ale one rosną w rogu działki,a chcieliśmy mieć możliwość podglądania.Borówka amerykańska.


Czasem coś wygrywam w konkursach, i bardzo się cieszę,że prace wybiera jury,bo wtedy wiem,że się postarałam i coś mi się udało.


Czosnek olbrzymi i niezapominajki.

2 komentarze: