piątek, 11 stycznia 2019

Ależ nas zasypało......i wciąż dosypuje -  jakby jeszcze białego puchu było mało.
Mamy zimę prawdziwą, białą i mroźną, jak z "bajki" tylko nie wiem, czy z tego powodu nasze codzienne życie jest bajeczne.
 Ja nie lubię, gdy śniegu jest tak dużo, bo zwykły spacer do lasu jest zagrożeniem dla życia, gdy z drzew spadnie taka biała czapa.
O wyjściu na szlaki górskie nie ma mowy, są miejsca gdzie leży ponad dwa metry śniegu. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie spędzać ferie zimowe w naszych stronach, choć może do weekendu pogoda się poprawi.
W Ogrodzie Marzeń śniegu prawie do kolan (mam na myśli swoje kolana) i poruszanie się po ogrodzie nie jest zbyt miłe i przyjemne.
Po kilku dniach o świcie wyszłam do ogrodu. Trzeba sprawdzić czy ptactwo w Qrnej Chacie ma zapas jedzenia i picia.
Jakie to szczęście, że mam nie tylko pomysłowego i zapobiegliwego męża, który własnoręcznie wykonał poidełko i paśnik dla kur, dzięki czemu na kilka dni można zostawić kury same.
W Muzeum Kwiatów są już schody na piętro, zaprojektowane i wykonane przez męża - oczywiście. Dla mnie zostało szlifowanie i pomalowanie bezbarwną farbą. Lubię naturalny kolor drewna, nawet jesli ma jakieś niedoskonałości, dla mnie jest  to dodatkowym walorem. staje się przez to ciekawsze i piękniejsze.
W Ogrodzie Marzeń stoją metalowe tabliczki z opisem zakątków w ogrodzie.
Tabliczki i wiklinowe zioła (teraz schowane w garażu) zostały zrealizowane z projektu" Przyrodnicze zakątki z tabliczkami i wiklinowe zioła". Wiosną będzie można wszystko zobaczyć i poczytać, jeśli pogoda będzie sprzyjająca to otwieramy się już w marcu, razem z polem krokusowym.


Dlaczego śnieg na zdjęciach mamy w Myślcu Zagórzu niebeski ? Pamiętacie ? Pisałam już o tym i dla przypomnienia. Dla fotografów najlepsza pora do robienia zdjęć to gdy wschodzi i zachodzi słońce. Wtedy jest tak zwana 'złota godzina", ale wtedy trochę wcześniej, jest też tak zwana "niebieska godzina" i ja właśnie zrobiłam zdjęcia w czasie niebieskiej godziny.


Metalowe tabliczki zrealizowane z grantu jaki otrzymała Fundacja Ogród Kwiatów "Przyrodnicze zakątki z tabliczkami i wiklinowe zioła".Na tabliczkach oprócz opisu wygrawerowane są znaki graficzne - zmysły człowieka, czyli za pomocą jakich zmysłów możemy odbierać dane miejsca w ogrodzie. Najważniejszy zwłaszcza dla dzieci jest zmysł smaku, jeśli nie ma go na tablicy - to znaczy, że do ust nic tu wkladać nie można.

Poddasze zostało podzielone na dwa pomieszczenia.

W Myślcu Zagórzu mamy też biały śnieg:)


Na szybie szklarenki mróz namalował zimowe kwiaty.


8 komentarzy:

 1. Panie Jarku zapraszam serdecznie. Pana komentarz opublikowałam, ale dlaczego się nie wyswietla, pojęcia nie mam. Czasem tak mi ten blog działa, blokuje co chce. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia podczas niebieskiej godziny są przepiękne, bajkowe. :) Cieszy mnie taka zima. Miło zobaczyć nowy post. Chcę życzyć cudownego 2019 roku. Dużo zdrówka, wielu spełnionych marzeń. Pozdrawiam bardzo serdecznie. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko. Życzę pięknego i obfitego 2019 roku, pełnego spełnionych marzeń i zdrowia. Pozdrawiam z zimowego ogrodu.

   Usuń
 3. Bajka... Zima na całego... Nie to co u nas, ja z Wielkopolski, deszcze, taka nijaka ta zima, a corka od pon ferie ????
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że cała Polska zasypana, a tu się okazuje, że tylko Małopolska i Podkarpacie. Agato po śnieg i bajkowe krajobrazy trzeba przyjechać w góry. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Faktycznie w Waszym ogrodzie jest bajkowo. Ale nadmiar śniegu to rzeczywiste niebezpieczeństwo. Oby tylko wiosną nie było powodzi. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zima swój urok ma, ale śnieg u nas już lepiej niech nie sypie. Ziemia nie jest zamarznięta i śnieg się topi, a ubiegły rok był bardzo suchy, więc może powodzi nie będzie. A do wiosny już tak blisko:) Pozdrawiam.

   Usuń