poniedziałek, 25 grudnia 2017

Bożonarodzeniowy spacer EuroVelo 11 nad Popradem w Starym Sączu.Dzisiejszy dzień  bardzo ciepły , choć grudniowy , z temperaturą + 10 stopni i słońcem na niemal bezchmurnym niebie zachęcił nas do spaceru .
Wybraliśmy się na nową ścieżkę rowerową , której budowa ma być zakończona przed wakacjami .

Na terenie gminy Stary Sącz budowana jest ścieżka rowerowa , która jest fragmentem szlaku rowerowego EuroVelo 11 - określanego jako "Bestia Wschodu".
Jest to szlak rowerowy Europy Wschodniej o długości około 6000 km przebiegający przez Norwegię , Finlandię , Estonię , Łotwę , Litwę , Polskę , Słowację , Węgry , Serbię , Macedonię i Grecję .
Swój początek ma na przylądku północnym w Norwegii , a koniec w Atenach w Grecji .
Na terenie naszego kraju przebiega przez Małopolskę ( gdzie styka się ze Słowacją ) i dalej przez województwa świętokrzyskie , mazowieckie i podlaskie ( gdzie biegnie wzdłuż Litwy) .
Dzięki EuroVelo 11 turyści będą mogli  szybko i bezpiecznie się poruszać , docierając do wszystkich zabytków i atrakcji na wytyczonej trasie .

Z Ogrodu Marzeń do ścieżki rowerowej mamy zaledwie kilometr .
Ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż malowniczej rzeki Poprad , to przepiękne miejsce z niesamowitymi krajobrazami i atrakcjami . Wiosną  drzewa się zazielenią i staną się domem dla ptactwa , które swoimi trelami i świergotami ukoi nasze dusze . Zaś szum wody  uspokoi i zrelaksuje przed dalszą podróżą .
Jestem pewna , że ta ścieżka rowerowa stanie się wielką atrakcją naszej gminy Stary Sącz , choć jeszcze nieskończona - już przyciąga spacerowiczów i rowerzystów .
Na trasie ścieżki rowerowej znajdują się restauracje i sklepy i to dosłownie w zasięgu ręki ; w Barcicach -restauracja Las Vegas , w Cyganowicach - sklep spożywczy , na rondzie - restauracja Szałas , a na Stawach - sezonowe punkty gastronomiczne .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

4 komentarze:

 1. Może kiedyś skorzystam z mężem z takiej ścieżki rowerowej.Piekne zdjęcia.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu zapraszam w nasze strony i jak będziecie w pobliżu -to wiesz , że Ogród Marzeń czeka na Was :)

   Usuń
 2. Dziękuję za wirtualne zabranie mnie na spacer po pięknej okolicy. :) Szczęśliwego Nowego Roku Wioletto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Katarzyno , zapraszam do zwiedzania moich stron .Przed nami wiosna , lato z wakacjami i dobry czas , aby zaplanować wycieczkę .Dziękuję za życzenia i Tobie życzę -Wspaniałych marzeń i cudownego Nowego Roku .

   Usuń