niedziela, 4 marca 2018

Museum of Flowers in the Garden of Dreams.
Wraz z nadejściem wiosny chcemy otworzyć tradycyjnie nie tylko ogród dla zwiedzających , ale także  po raz pierwszy Muzeum Kwiatów .
Muzeum nie jest jeszcze wykończone wewnątrz ,ale  jest na tyle ,aby można było wiosną zaprosić zwiedzających .
Trwa przygotowanie eksponatów , niestety nie wszystkie będziemy mogli udostępnić z powodu braku odpowiednich gablot . Posłużymy się szafkami , które zostały po wymianie mebli w domu . Początek będzie w skromnych warunkach , mam nadzieję , że zwiedzający docenią nasz trud i ogromny zapał oraz radość z tworzenia i dzielenia się tym z innymi.
Muzeum jest związane z początkiem powstawania ogrodu , z miejscem w którym mieszkamy , i z miejscami które chętnie  odwiedzamy .
To miejsce ma pokazać urodę kwiatów , kontakt z nimi , bo nic nie polepszy naszego samopoczucia jak możliwość obcowania z naturą .
Nawet krótkie przebywanie w ogrodzie ma dobroczynne działanie na nasz organizm ,wchłaniamy to piękno wszystkimi zmysłami ;wzroku , dotyku , węchu ,słuchu i  smaku .
A tworząc ogród przez lata , zgromadziliśmy różne pamiątki  , które chcemy pokazać i stąd pomysł na Muzeum Kwiatów .
Wiem ze statystyk na moim blogu , że mam czytelników z prawie stu państw na różnych kontynentach .
I w związku z tym mam prośbę do Was .
Jeśli macie drobne przedmioty związane ściśle z kwiatami ,ogrodnictwem ,które są Wam niepotrzebne i chcecie wyrzucić - przyślijcie je do Muzeum Kwiatów , a bardzo chętnie umieścimy je jako eksponaty .
Możecie dołączyć  krótki opis związany z tym przedmiotem  .
Opisy mogą być w języku angielskim , niemieckim lub rosyjskim .

Oto adres;
Muzeum Kwiatów
Myślec 87
33-340 Stary Sącz


A u nas zima i to taka , że ho ho :):):)
2 komentarze:

  1. Super, super tworzycie to wszystko z takim zaangażowaniem, a nad eksponatem pomyślę, może coś znajdę? pozdrawiam Dusia

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy.Jeśli coś kwiatowego pląta Ci się po domu i jest zbędne - to w naszym muzeum znajdzie swoje miejsce .Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń