niedziela, 15 maja 2016

Maj w Ogrodzie Marzeń.Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku,to właśnie maj uwielbiam najbardziej z wszystkich miesięcy z zapachem bzu, glicynii i konwalii.
Przyroda przystrojona w soczyście zielonych szatach,gdzieniegdzie kwitnące jabłonie,śpiew ptaków i wiosenne burze,gdy niebo przybiera pochmurne oblicze i raz po raz groźnie pomrukuje.
W ogrodzie kwitnie glicynia którą mocno w ubiegłym roku przycięłam,tam gdzie nie dostałam zamiast kwiatów są liście.Jej intensywny i niezwykle przyjemny zapach rozchodzi się po całym ogrodzie.
To prawdziwa dama i jedna z najpiękniejszych w naszych ogrodach,wymaga sporo cierpliwości i troski za którą potrafi się odwdzięczyć masą kwiatów.
Pierwszy raz zakwitł mi fioletowy,pachnący bez-lilak i mam nadzieję że co roku będę mogła cieszyć się jego kwiatami
.Glicynia chińska "Prolific".
W ogrodzie japońskim.

Wiśnia japońska "Kanzan'


Bez

Dziewanna "Clementina"


Fiołek motylkowatyJodła koreańska "Silberlocke"

OrlikiJudaszowiec

10 komentarzy:

 1. Kwitnący judaszowiec, zazdroszczę! To takie wrażliwe drzewo, widać, że bardzo dbasz o niego a on tak się cudnie odwdzięczył.. Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie kwitnie tak, jak starsze okazy na niemal całym pniu,mam nadzieję że kiedyś i ja będę mogła cieszyć się takim różowym judaszowcem.

   Usuń
 2. Przepięknie zakwitła glicynia, uwielbiam również ten czas kiedy zakwita.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Glicynia z każdym rokiem kwitnie mi bardziej obficie,muszę coś wymyślić aby jakoś przycinać jej pędy które są wysoko.Na Fb zdjęcie glicynii bardzo się podobało.jest oszałamiająca.

   Usuń
 3. Twoja glicynia jest cudowna. A powiedz mi, czy trzeba ją osłaniać na zimę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez trzy lata osłaniałam,a potem już nie.

   Usuń