sobota, 6 kwietnia 2019

Ogród Marzeń z szafirkami w Szkole Podstawowej.Dwudziestego pierwszego marca na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Popowicach zorganizowałam wiosenne warsztaty ogrodnicze.
W ten dzień przypada pierwszy Dzień Wiosny, czyli czas odradzającej się do życia przyrody, to czas rozkwitu pierwszych długo wyczekiwanych kwiatów.
Pojawiłam  się w szkole zaopatrzona w niezbędne akcesoria ogrodnicze i cebulki szafirków.
Czekało na mnie mnóstwo dzieci z klas; 0, 1, 2 i 3 wraz z wychowawczyniami  i ks. Tomaszem.
Opowiadałam dzieciom o szafirkach, skąd wzięła się ich nazwa, gdzie i kiedy je sadzić i pokazywałam jak wyglądają cebulki szafirków.
W trakcie moich opowieści o szafirkach, na ekranie telewizora wyświetlał się pokaz multimedialny przygotowany przez ks. Tomasza, za co księdzu -  bardzo dziękuję.
Mówiąc o szafirkach nie mogłabym nie wspomnieć o najpiękniejszym i największym ogrodzie na świecie, który miałam przyjemność zwiedzić, słynącym z wiosennych cebulowych kwiatów, czyli -holenderskim Keukenhof.
Co roku w ogrodzie Keukenhof jest inny główny motyw przewodni. W 2012 r, głównym motywem była Polska.
Na obrazie obsadzonym wiosennymi kwiatami była przedstawiona postać Fryderyka Chopina, a nad nim powiewały biało - czerwone flagi.
Dla Polski była to wielka promocja i wydarzenie, ponieważ w ciągu dwóch miesięcy ogród odwiedza ponad milion turystów z całego świata, a i krajów, które chciałyby wystąpić w tym ogrodzie jest dużo.
Na zakończenie spotkania każde dziecko sadziło swoją cebulkę szafirka do doniczki.
Dzieci zostały poproszone o zrobienie zdjęć, gdy ich własnoręcznie posadzone kwiaty zakwitną.
Prezentuję zdjęcia za zgodą rodziców dzieci, zdjęcia podesłała mi Anetka - wychowawczyni klasy 2.


4 komentarze:

 1. Coś wspaniałego. Dzieci mają swoje małe skarby, nauczyły się czegoś nowego, dały życie, bo kwiaty to przecież życie. :) Pozdrawiam cieplutko. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają żywe skarby do pielęgnacji. I wiedzą, że cebulka też jest matką od której wyrastają dzieci. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 2. Młodzi ogrodnicy wyhodowali piękne szafirki. A radość z własnego kwiatu widać na zdjęciach. Suuuper

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, młode ogrodniczki mają dobrą rękę do roślin.

   Usuń