wtorek, 1 października 2019

Odblaskowa szkoła z seniorami w Ogrodzie Marzeń.Ogród Marzeń odwiedziły dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej w Popowicach im. Św. Kingi, z rodzicami, babciami, nauczycielką Panią Marią i wychowawczynią Panią Anetą w ramach programu "Odblaskowa szkoła z seniorami".
W ogrodzie jesień maluje kolorami, a pogoda była dzisiaj - letnia, słonecznie i ciepło.
Spacerowaliśmy po ogrodzie rozmawiając o roślinach, o ziołach które kiedyś często były wykorzystywane w kuchni i w leczeniu różnych dolegliwości, później trochę zapomniane, a teraz znowu wracają do łask.
Dzieci bardzo chciały karmić ryby, ale mamy jesień i ryby w stawie zapadły w zimowy sen, czasem jeszcze któraś wypłynie, gdy słońce mocniej przygrzeje, ale potrzebują już spokoju.
Ogromnym powodzeniem zawsze cieszy się degustacja owoców z ekologicznego ogrodu i oczywiście kury w Qrnej Chacie.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka edukacyjno - religijna pt" Ucieczka św. Kingi".
Od dzieci otrzymałam wykonane przez nich bardzo piękne prace plastyczne i uwagę, że podczas ostatniej wizyty w ogrodzie dzieci wykonywały prace manualne, a w Muzeum Kwiatów ich  nie ma.
Drogie dzieci słuszna uwaga, Ogród Marzeń z pewnością się poprawi.
Rodzice przygotowali poczęstunek dla wszystkich w altanie ogrodowej.
Bardzo dziękuję za tak wspaniałą atmosferę jaką stworzyliście i niezwykle ciekawe, owocne spotkanie.2 komentarze:

  1. Och, to na pewno było radosne i ciekawe spotkanie. Miło mi się czyta, jak to pęknie się u Was dzieje. Ogród jest odwiedzany, wszystko idzie do przodu, marzenia się spełniają. Takie coś powoduje, że i ja bardziej wierzę, że i moje marzenia się spełnią. :) Dziękuję. <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Agnieszko dziękuję. Jestem pewna, że i Twoje marzenia się spełnią. Idź krok po kroku do celu, nie zważając na ludzi złych, traktuj ich jak kolejny stopień do spełniania swoich marzeń o które zawsze warto walczyć. Z całego serca wierzę w Ciebie, ściskam i trzymam kciuki:)

      Usuń