sobota, 22 marca 2014

Myślec-Artyści są wśród nas.
W naszej wiejskiej świetlicy odbyły się warsztaty plastyczne oraz wykonywanie ozdób z bibuły.
W kilku spotkaniach uczestniczyły dzieci a także dorośli głównie panie,panów zabrakło.Prace dzieci były wykonane różnymi technikami plastycznymi.Były obrazki malowane farbami .
Przyklejone kawałki gazet krochmalem na kartkach  które po wyschnięciu zostaną pomalowane farbami i utworzą trójwymiarowe obrazy.

Ale najbardziej spodobały mi się ozdoby wykonane z małych kawałków papieru, na jedna ozdobę potrzeba ponad sto kawałeczków papieru.Dzieci napracowały się bardzo i pokazały swój plastyczny talent,prawdziwi mali artyści.
I przyszła kolej na nas 9 kobiet którym przewodziła pani Agnieszka,ona prowadziła warsztaty pokazując nam jak się robi poszczególne elementy z bibuły żeby powstał bibułkowy krokus.
A wszystko odbywało się pod czujnym okiem naszej sołtys-radnej,pani Marii.


Blisko trzy godziny nieustannie ruszałyśmy palcami żeby zrobić krokusy.

I efekt końcowy naszej pracy.w koszyczkach urosły łany bibułkowych krokusów.
Takie warsztaty to ogromna przyjemność i zdobywanie nowych umiejętności.Coś co na początku jest trudne a okazuje się że wystarczy trochę pomysłu i wiedzy i już potrafimy to zrobić.Jest to także bardzo dobra forma spędzenia razem wolnego czasu na wspólnych pogawędkach .Ten koszyk powędrował do mnie:)
Czyż nie są piękne te krokusy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz